• Вироблено в Україні

  Всі наші продукти виготовлені
  виключно в Україні

 • Продукцію сертифіковано

  Всі продукти пройшли перевірку на якість
  та довготривалість і є сертифікованими

 • Ціна від виробника

  Всі наші продукти виготовлені
  виключно в Україні

 • Гарантія якості

  Ми надаєм гарантію,яка підтверджує
  якість наших товарів

 • Метрологічна перевірка

  Всі наші продукти проходять перевірку
  для підтвердження придатності
  для застосування

 • Сервісний центр

  Авторизований сервісний центр гарантійний
  ремонт техніки

 • Доставка

  Швидка та зручна доставка в Україні
  та в інших країнах

Прес-центр

Тут ви можете дізнатись про всі новини
які відбуваються у житті нашого заводу

Прес-центр
Ярослав Кізима: Львівські медприлади купують в Єпропі, а в Україні - китайскький ширвжиток.

ОДНІЄЮ З ПРОБЛЕМ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЦИНИ Є ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКІСНОЮ МЕДТЕХНІКОЮ. ПРО ЦЕ ТА ІНШІ ПРОБЛЕМИ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИКАЖУРНАЛІСТ LEOPOLIS.NEWS РОЗМОВЛЯВ З ГЕНЕРАЛЬНИМ ДИРЕКТОРОМ ЛЬВІВСЬКОГО ЗАВОДУ РАДІОЕЛЕКТРОННОЇ МЕДИЧНОЇ АПАРАТУРИ РЕМА ЯРОСЛАВОМ КІЗИМОЮ.

Ярославе Володимировичу, колись слава про продукцію РЕМА гриміла в усьому Радянському Союзі, а що тепер діється на заводі ?

Криза 1990-х не оминула й наше підприємство. Були надзвичайно складні часи, але завдяки активній роботі ми поволі відроджуємося та налагоджуємо виробництво медичної апаратури.

Без минулого немає майбутнього. Можете розповісти трішки про історію виникнення заводу РЕМА? Багатьом львів’янам буде цікаво довідатися про неї. До речі, моя мама також починала свою трудову діяльність з цього підприємства.

Так, справді життя багатьох львів’ян пов’язане з роботою на заводі РЕМА. Розпочав він роботу ще 1 серпня 1944 року як завод дезінфекційного обладнання. У перші роки свого існування завод виконував роботи з ремонту парових котлів, виготовляв і встановлював стаціонарні дезінфекційні камери, здійснював підключення газу, встановлення і ремонт опалювальних систем у лікувальних закладах міста Львова, обладнання санпропускників.

1948 року на заводі почали освоювати виробництво медичних меблів і предметів медицини: стоматологічних столиків, надліжкових столиків для важко хворих, дротяних шин для фіксації кінцівок при переломах, рамок для проявлення рентгенівських знімків, спиртових лампочок, настінних аптечок, медичних шаф для зберігання медінструментів, апаратів стерилізації лабораторного посуду, водяних лабораторних бань тощо.

1960 року на заводі вперше взялися за виробництво електронних медичних апаратів. Завдяки цьому частка електронних виробів становила 25,8% загальної продукції підприємства, змінилася структура виробничих планів.

Радіоелектронна апаратура стає основним видом продукції заводу, при цьому з кожним роком освоюють усе складніші вироби. Серед них є такі відомі, як 4-канальний електроенцефалограф (4ЕЕГ-1) – електронний діагностичний прилад для дослідження біострумів головного мозку – та фазорентгенокардіограф (ФРК-61) – прилад для рентгенографії серця і кровоносних судин у конкретний момент сердечного циклу. Збільшення частки радіоелектронних виробів привело до нової зміни профілю заводу. Радіоелектронні прилади вже наприкінці 1965 року стали основною продукцією підприємства. Тому наказом Міністерства охорони здоров’я №63 від 3.02.1966 року його було перейменовано в завод радіоелектронної медичної апаратури (РЕМА).

З 9 грудня 1996 року підприємство перейменовано у Відкрите акціонерне товариство «Львівський завод Радіоелектронної медичної апаратури». В цей період воно переживає не найкращі часи: проблеми з оборотними коштами, відсутність замовлень та платоспроможності, що зумовило відтік кадрів. Завод опиняється на межі банкрутства.

Але 2008 року державний пакет акцій викуповує світло-технічна компанія ВАТ «Іскра», яка стає інвестором і починає новий шлях розвитку нашого заводу.

Добре, що вдалося зберегти такий унікальний завод. Яке медичне обладнання нині виготовляє РЕМА?

На цей момент наш завод виготовляє понад 10 видів продукції. Одним з основних є кардіографи. Це, зокрема, одноканальний портативний кардіограф ЕК1Т-04, триканальний кардіограф 3Т-08, 3/6/12-канальний кардіограф ЕКЗТ-08. Ці прилади мають просте керування, високі метрологічні характеристики. Також ми є провідними виробниками лінійки професійних дефібриляторів, таких як ДКІ-Н- 02 та ДКІ-Н- 02-Ст. Ці апарати ідеально пристосовано до умов екстреної медичної допомоги, як у стаціонарі, так і в машині «швидкої».

Новітньою нашою розробкою є дефібрилятор РЕМА-21. Нам удалося зробити його мобільним, легким та реалізувати інноваційні технології, такі як опційно-автоматичнний режим AED, можливість обрання доз дефібрилювальної дії на пацієнта у значенні струму в амперах (технологія Current-Based). Особливу увагу варто звернути на біфазний асиметричний ступінчастий квазісинусоїдальний імпульс, який забезпечує клінічну ефективність 95-100% при дефібриляції та кардіоверсіях.

Протягом багатьох років ми виробляємо також апарати мікрохвильової терапії серії ЛУЧ. Ці прилади призначено для лікувального впливу на тканини тіла пацієнта електромагнітним полем сантиметрового діапазону хвиль частотою 2,45 ГГц. Особливістю впливу є те, що апарат створює спрямований потік електромагнітної енергії, яка локалізується тільки в ураженій ділянці тіла пацієнта, не зачіпаючи навколишні здорові тканини та органи, що особливо важливо в педіатрії. Завдяки цьому терапевтичного ефекту вдається досягти малою потужністю (до 20 Вт), а терміни перебігу захворювання скорочуються в 2-2,5 рази, порівняно із застосуванням медикаментозних засобів чи інших фізичних методів лікування.

Хотілося б зазначити, що в більшості медичного обладнання, яке виробляють на заводі РЕМА, частка комплектуючих українського виробництва становить 90%. Ми намагаємося насамперед виробляти ту продукцію і в тих обсягах, на яку є попит і на внутрішньому, і на зовнішніх ринках.

Якою є динаміка продажів медобладнання ?

Останніми роками ми доволі сильно орієнтувалися на Росію, проте тепер відчуваємо суттєві проблеми продажу на цьому ринку й мусимо шукати нові варіанти збуту. Продаж медобладнання в Україні є надзвичайно проблематичним. Ми як національний виробник перебуваємо не в рівних конкурентних умовах із закордонними дистриб’юторами, зокрема китайськими компаніями – мито на ввіз їхніх медприладів становить 0%.

Ця китайська продукція в більшості випадків є дешевою та не зовсім якісною. Чомусь українські лікарні купують китайську медичну техніку, а коли вона виходить з ладу, не знають, що з нею робити. В підсумку медичне обладнання високої якості, яке випускає РЕМА, виходить на український ринок часто з вищою ціною, ніж у конкурентів. Водночас сплачуємо всі податки, що безпосередньо також впливає на формування собівартості нашої продукції.

Нині ми почали стрімко розвиватись, і нам довелося швидко переорієнтовуватися на ринок ЄС, що, своєю чергою, передбачає дотримання високих стандартів якості та отримання відповідних сертифікатів. Тепер перебуваємо на такому рівні продажів медобладнання, який дозволяє нам оптимістично дивитися в майбутнє.

Хто з вітчизняних виробників є вашим головним конкурентом на ринку медобладнання?

Якщо розглядати український сегмент дефібриляторів, то маємо єдиного конкурента – ніжинське підприємство «Метекол». Щодо електрокардіографів, то це київська компанія «ЮТАС», фізіотерапевтичне обладнання виготовляє також харківська фірма «Радмір». Більшість нових виробників медобладнання в Україні працює, по суті, над освоєнням зовнішніх ринків. Виробники медичної техніки, які ефективно продають свою продукцію за кордоном, мають хороші перспективи. Натомість тим, хто орієнтується лише на внутрішній ринок в Україні, дуже непросто.

Які ви бачите основні проблеми й перспективи ринку медичного обладнання ?

Основна проблема традиційна – це корупція. Однією з головних проблем ринку медичного обладнання є те, що закупівлю проводить не людина, яка безпосередньо використовуватиме це обладнання, а та, що розподіляє кошти. Наприклад, обласний бюджет виділяє гроші на якусь одиницю медичного обладнання, і закуповують не завжди те, що власне треба медичному закладу. Хоча головний лікар найкраще знає потребу своєї установи, але здебільшого не розпоряджається коштами на закупівлю медтехніки. Перспектива є лише одна – коли головний лікар сам почне керувати своїм бюджетом, закуповуючи те обладнання, яке йому потрібне, а не те, що нав’язують зовні. Певною мірою це питання може вирішити страхова медицина. Це один з варіантів платної медицини, тобто коли медицина стане платною, тоді почне працювати нормальний механізм закупівлі медобладнання.

Які плани має підприємство, що ви очолюєте ?

Ми бачимо себе провідним виробником професійних дефібриляторів в Україні. Нам удалося перевершити всі конкурентні переваги багатьох виробників дефібриляторів, зокрема німецьких та російських компаній. Хочемо стати одним з основних гравців на ринку дефібриляторів в Європі. Лінійку цих приладів плануємо розширювати, тобто розробити дефібрилятор у максимальній комплектації, що має функціональні можливості реанімаційного монітора для реанімації. А далі плануємо розробити абсолютно автоматичний зовнішній дефібрилятор. Також цю лінійку буде розширено транспортним монітором пацієнта власного виробництва. Тобто ми намагаємося сфокусуватися на одному напрямі, він є доволі складним, але надзвичайно перспективним.

Завод РЕМА нині співпрацює із закордонними партнерами чи лише конкурує ?

Ми активно співпрацюємо з німецькою фірмою «CorScience», італійською «Fiab», польськими «Sorimex» та «M4medical», білоруською «Тахат», а також з багатьма іншими міжнародними компаніями. Ця співпраця стосується і розробки новітніх технічних розробок у сфері виробництва професійного медичного обладнання, і створення дистриб’юторської мережі продажів нашого обладнання в Європі та світі.

Дякую, пане директоре, за цікаву розповідь про завод РЕМА. Бажаю вашому колективу лише успіхів та нових замовлень. Важливо, щоб український споживач усвідомив, що не все закордонне є кращим. А наші чиновники повинні знати, що на Львівському заводі радіоелектронної медичної апаратури РЕМА виробляють прилади світового рівня.

Розмовляв Андрій БОЛКУН, Leopolis.news.