• Вироблено в Україні

  Всі наші продукти виготовлені
  виключно в Україні

 • Продукцію сертифіковано

  Всі продукти пройшли перевірку на якість
  та довготривалість і є сертифікованими

 • Ціна від виробника

  Всі наші продукти виготовлені
  виключно в Україні

 • Гарантія якості

  Ми надаєм гарантію,яка підтверджує
  якість наших товарів

 • Метрологічна перевірка

  Всі наші продукти проходять перевірку
  для підтвердження придатності
  для застосування

 • Сервісний центр

  Авторизований сервісний центр гарантійний
  ремонт техніки

 • Доставка

  Швидка та зручна доставка в Україні
  та в інших країнах

Про нас

Наша історія починається ще з 1944 року та
продовжує свою діяльність по сьогоднішній день

Наша Історія

Підприємство почало свою діяльність з 1.08.1944 року на основі розпорядження ради Народних комісарів УРСР №786 від 31.07.1944р. під назвою завод дезінфекційного обладнання. Завод створювався на базі ремонтно-механічної майстерні по ремонту парових котлів,майстерні по виготовленню дерев’янної тари і майстерні по виготовленню дерев’янних коліс. Крім цього заводу відійшла територія парникового госпорадства і вугільного складу. Це були дрібні підприємства,на кожному з яких працювали від 9 до 15 чоловік.

В перші роки свого існування завод виконував роботи по ремонту парових котлів, займався виготовленням і встановленням стаціонарних безінфекційних камер, підключенням газу, встановленням і ремонтом опалювальних систем в лікувальних закладах міста Львова, обладнанням санпропускників. Перші роботи були виконані в шпиталях по вул. Кульпарківській і по вул. Замарстинівській, 132.

В 1944 році вартість основних фондів заводу складала 194 тис. руб в цінах 1926 року. Виробничим планом був передбачений об’єм валової продукції в розмірі 256,8 тис. руб. Фактично за 1944 рік валова продукція склала 322,3 тис. руб., або 125% до плану. На заводі працювало 42 працівників, 4 – ІТР, 8 – службовців.

В 1948 році на заводі почалось освоєння виробництва медичних меблів і предметів медицини: столиків стоматологічних, столиків надліжкових для важко хворих, шин дротяних для фіксації кінцівок при переломах, рамок для проявки рентгенівських знімків, лампочок спиртових, настінних аптечок, медичних шаф для зберігання медінструментів, апаратів стерилізації лабораторної посуди, лабораторних водяних бань.

В 1955 році об’єм валової продукції склав 819 тис. руб. До цього часу завод припинив виконання ремонтно-монтажних робіт і повністю спеціалізувався на випуску нової продукції. Новому профілю заводу вже не відповідала попередня назва, тому наказом Міністра охорони здоров’я СРСР №2217 від 21.09.1956 року він був перейменований в завод Медичного обладнання. В 1957 році завод медобладнання перейшов в підпорядкування Львівської Ради Народного господарства. В цьому ж році на основі наказу по Раднаргоспу №189 від 30.10.1957 року в його склад увійшов розташований поряд електрозварний завод, який раніше був створений на базі вагового заводу і підприємств по виробництву сталі і цементних труб. В 1958 році, по узгодженню між головним управлінням медичної техніки Міністерства охорони здоров’я і Львівською Радою Народного господарства було порушено клопотання про реконструкцію Львівського заводу медобладнання , яке задовільнила Постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР №58 від 12.05.1960 року.

По плану реконструкції завод повинен стати одним з провідних підприємств країни по виробництву радіоелектронної медичної техніки. Першим етапом здійснення плану реконструкції стало будівництво і ввід в експлуатацію в 1964 році 4-х поверхового виробничого корпусу площею 15 тис. кв. метрів. Завдяки постійному поповненню і покращенню якості технологічного обладнання, зусиллями заводського колективу робочих і інженерно-технічних працівників з року в рік зростав об’єм валової продукції заводу. В 1960 році на заводі вперше почалось освоєння виробництва електронних медичних апаратів. Першим електронним приладом, виготовленим на заводі , був “Пульсотахометр” – прилад для довготривалого і безперервного вимірювання частоти пульсу під час хірургічних операцій, а також для фізіологічних досліджень. В 1960 році їх було виготовлено 20 штук, що склало 0,3 % річної продукції заводу.

В 1962 році було освоєно виробництво двох нових апаратів: електричного стимулятора дихання (ЕСД-1) призначеного для штучного відновлення дихання шляхом впливу електричним струмом на дихальну мускулатуру і діафрагмові нерви і апарату УВЧ-4 призначеного для місцевого лікувального впливу імпульсним електричним полем ультрависокої частоти. В перший рік освоєння було випущено 200 штук ЕСД-1 і 850 штук УВЧ-4.

В наступному 1963 році заводом було освоєно виробництво :

 • апарата мікрохвильової терапії – ЛУЧ-2;
 • імпульсного дефібрилятора ІД-1 призначеного для припинення фібриляції серця, як при відкритій, так і при закритій грудній клітці;
 • бета-радіометра клінічного БРК-1, який в сполученні з комплексом бета- зондів використовується для ранньої діагностики злоякісних пухлин;
 • потенціометра двохкоординатного самопишучого ПДС-021 для запису на прямокутній діаграмі графіків функціональної залежності двох величин, перетворених в електричну напругу постійного струму. Прилад ПДС-021 знайшов широке застосування при повній або частковій автоматизації великої кількості контрольних і дослідних робіт в багатьох галузях народного господарства.

В результаті освоєння цих приладів, частка електронних виробів склала 25,8 % від загальної продукції заводу. Змінилась структура виробничих планів. Завод почав постійно міняти свій профіль і спеціалізуватись на випуску радіоелектронної медичної апаратури.

Радіоелектронна апаратура стає основним видом продукції заводу, при цьому з кожним роком освоюються все більш складні вироби, такі як :

 • 4-х канальний електроенцефалограф (4ЕЕГ-1) - електронний діагностичний прилад для дослідження біострумів головного мозку;
 • фазорентгенокардіограф (ФРК-61) – прилад для рентгенографії серця і кровоносних судин в конкретний момент сердечного циклу.

Збільшення частки радіоелектронних виробів призвела до нової зміни профілю заводу. Радіоелектронні прилади вже в кінці 1965 року стали основною продукцією заводу. Тому наказом по Міністерству охорони здоров’я №63 від 3.02.1966 року завод був перейменований в завод радіоелектронної медичної апаратури (РЕМА). З 9 грудня 1996 року підприємство перейменоване у Відкрите акціонерне товариство “Львівський завод Радіоелектронної медичної апаратури”. В 2008 році державний пакет акцій викуповує світло-технічна компанія ВАТ «Іскра», яка стає новим інвестором, і розпочинає новий шлях розвитку заводу.

Читати більше Сховати